Dell Technologies Yeni Latitude Yapay Zekâ Bilgisayarlarını Duyurdu

Intel vPro ve yeni sinirsel işlem birimine (NPU) sahip Intel Core Ultra işlemcilerin piyasaya sürülmesiyle, hibrit çalışanların günlük deneyimi daha üretken, güvenli ve iş birlikçi hâle geliyor. Yapay zekâ iş yüklerinin NPU’ya aktarılması genel cihaz performansını artırıyor ve pil ömrünü uzatıyor. Tüm bu avantajları göz önünde bulunduran Dell, modern iş yerleri için ezber bozan yapay zekâ deneyimleri sunan yeni ticari portföyünü tanıttı. Dell’in yeni Latitude serisi, hibrit çalışma çağındaki profesyoneller için yapay zekâ ile geliştirilmiş üretkenlik ve iş birliği sunuyor.

Latitude 7350 Detachable, şık ve hafif bir tabletin çok yönlülüğünü bir dizüstü bilgisayarın performansıyla birleştiriyor. Opsiyonel çıkarılabilir bir klavye ve kalemle bu cihaz profesyonellere, masalarında tam takılı olarak veya hareket hâlindeyken tablet veya dizüstü bilgisayar olarak çalışma esnekliği sunuyor. Dell, cihazın dizüstü bilgisayar modunda yüzde 51’e kadar daha hızlı çalışmasını sağlayan akıllı termal modlar da dâhil olmak üzere gelişmiş termal çözümlerle performans konusunda da öncelik veriyor.

Latitude 7350 Detachable, dünyanın en iş birlikçi ticari çıkarılabilir bilgisayarı olarak çift yüksek çözünürlüklü 8MP kameraya da sahip. Kullanıcıya bakan kamera, zorlu aydınlatma koşullarında yüksek görüntü kalitesi için HDR teknolojisini kullanıyor. 7350 Detachable’ın ekranı, zararlı mavi ışığı azaltmak için ComfortView Plus ile 3K çözünürlüğe sahip. Microsoft Teams ve Zoom desteği ile dünyanın ilk Collaboration Touchpad’li ticari çıkarılabilir cihazı, konferans kontrollerini son kullanıcıların parmak uçlarına getiriyor. Yeni NPU, Windows Studio Effects’in göz temasını düzenlemesine, kullanıcıyı otomatik olarak çerçevelemesine ve arka planını bulanıklaştırmasına olanak tanıyor.

Latitude 7350 Detachable, yüzde 90 geri dönüştürülmüş magnezyumdan yapılmış bir şasi, yüzde 75 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiş bir destek ayağı ve yüzde 90 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş bir pil çerçevesiyle sürdürülebilirlik alanında da önemli yenilikler sunuyor. Ayrıca, yeni nesil Latitude dizüstü bilgisayarlar bu yıldan itibaren yüzde 50 geri dönüştürülmüş kobalt içeren piller içerecek. Dell’in döngüsel tasarım vizyonundan ilham alan Latitude 7350 Detachable, çıkarılabilir piller ve ekranların yanı sıra yükseltilebilir WWAN ve SSSDS ile servis kolaylığı ve hız noktasında dikkat çekiyor.

Latitude 9450 2-in-1, ultra premium tasarım, iş birliği ve üretkenliğe odaklanarak her yerde çalışma kültürünü yeni bir boyuta taşıyor. Dünyanın en küçük 14 inç ticari bilgisayarı 9450 2-in-1, yöneticiler, satış görevlileri ve danışmanlar için ideal özelliklerle geliyor. Zero-Lattice Klavye, gelişmiş dokunma tepkisi için geniş ve kavisli tuşlar sunuyor. Mini-LED arkadan aydınlatma teknolojisiyse klavyenin güç kullanımını yüzde 75’e kadar azaltıyor ve pil ömrünü uzatıyor.

İş birliği ve bağlanabilirlikte gelinen son nokta olan Latitude 9450, Microsoft Teams ve Zoom destekli dokunsal iş birliği dokunmatik yüzeye, çarpıcı bir QHD+ Infinity Edge ekrana, üstten çıkışlı hoparlörlere ve yeni bir HDR web kamerasına da sahip. Wi-Fi 7 özellikli kablosuz kart ise daha hızlı bağlantı kurulmasını sağlayarak verimi önemli ölçüde artırıyor. Yeni Latitude 7000 serisi, 13 inç, 14 inç ve 16 inç ekran boyutu seçeneklerinin yanı sıra 2-in-1 form faktörü seçenekleri ve 13 inç ve 14 inç boyutlarında Ultralight modelleri de dâhil olmak üzere çeşitli yenilikler sunuyor.

Latitude 7350 ve 7450 Ultralight modelleri, ultra taşınabilir bir formda yapay zekâ bilgisayar performansı vadediyor. Sadece 0,98 kg ağırlığındaki Latitude 7350 Ultralight ve 1,05 kg ağırlığındaki 7450 Ultralight, her yerden çalışma çağı için son derece ideal bilgisayarlar olarak öne çıkıyor. Yeni Intel® Core ™ Ultra İşlemcilere ek olarak, Latitude Ultralight ürünlerinde Dell Collaboration Touchpad, 5MP web kamerası ve üst düzey bir iş birliği deneyimi sağlayan üstten çıkışlı hoparlörler de bulunuyor.

Latitude 5000 serisi, geri dönüştürülmüş plastikler, geri kazanılmış karbon fiber, yenilenebilir malzemeler ve okyanus atığı plastikler gibi malzemelerle tasarım açısından da sürdürülebilir bir özelliğe sahip. Latitude 5000, HDR web kameraları ve DDR5 RAM gibi donanım yeniliklerine sahip olacak. Yeni Yapay Zekâya Hazır modeller 13″, 13″ 2-in-1, 14″ ve 15″ olarak satışa sunulacak.

Latitude 3000 serisi, uygun fiyatlı ancak aynı zamanda güçlü ticari sınıf dizüstü bilgisayarlardan oluşuyor. Intel® Core ™ Ultra İşlemcilerle Latitude, Dell’in temel 3000 serisinden Ultra Premium 9000 Serisine kadar yapay zekâ bilgisayarlarını hayata geçiriyor. İsteğe bağlı HDR web kameraları ve DDR5 RAM gibi ek yükseltmeler, Latitude 3450 ve 3550’ye yapay zekâ ile geliştirilmiş zengin bir deneyim getiriyor.

Dell, modern siber saldırılarla mücadele etmek için geliştirilmiş donanım ve ürün yazılımı özellikleriyle de sektörün en güvenli ticari bilgisayarlarını üretmeye devam ediyor. Dell, kamuya bildirilen güvenlik açıklarını tarayarak ve düzeltme için öneriler sunarak BT’nin cihaz düzeyinde saldırıları önlemesine yardımcı olan yeni bir yerleşik güvenlik açığı algılama özelliğiyle Latitude’un korumasını geliştirmeye odaklanıyor. Bu özellik, BIOS güvenlik açıklarından başlayarak Nisan 2024’te kullanıma sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x