Honor’dan Apple’a tokat gibi yanıt, daha güçlüsünü daha ucuza satıyorlar

Honor, teknoloji dünyasına yenilik getiren MagicBook Pro 16 AI destekli dizüstü  bilgisayarını MWC 2024’te tanıttı. Intel’in yeni Core Ultra işlemcileriyle güçlendirilen bu cihaz, Çin pazarına sıradışı bir yenilikle giriş yaptı. Özellikle dikkat çeken 24GB (LPDDR5X-6400) RAM kapasitesiyle, alışılmışın dışında bir seçenek sunarak dikkatleri üzerine çekti.

Bu, geleneksel ikili RAM kapasitelerinin ötesinde, kullanıcılara daha uygun fiyatlı, ancak yüksek kapasiteli bir alternatif sunma yolunda önemli bir adım olarak görülüyor. Honor’un bu hamlesi, gelecekte dizüstü bilgisayarlarda 24GB, 12GB ve 48GB gibi farklı RAM seçeneklerinin daha yaygın hale geleceğinin bir işareti.

Honor’dan Apple’a tokat gibi yanıt, daha güçlüsünü daha ucuza satıyorlar

MagicBook Pro 16, Intel Core Ultra 5 125H işlemci ile piyasaya sürülen 24GB RAM konfigürasyonu için şimdiden ön siparişe açık. Ayrıca, daha güçlü bir yapılandırma olan Intel Core Ultra 7 155H işlemci ve Nvidia RTX 4060 GPU içeren bir model de sunulmakta. Cihazın 16 inç büyüklüğünde, 3072 x 1920 çözünürlük sunan ekranı, 165Hz’e varan tazeleme hızı, 16:10 ekran oranı, sRGB ve DCI-P3 renk gamlarını tamamen kapsama özelliği ve 500 nitlik zirve parlaklık değeriyle göz dolduruyor.

MagicBook Pro 16, maksimum 32GB RAM ve 1TB depolama alanı sunuyor. Bu, cihazın 48GB RAM seçeneğine sahip olmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca büyük bir 75Wh batarya, parmak izi okuyucu, 3.5 mm kulaklık girişi, HDMI bağlantı noktası, Thunderbolt 4 ve USB 3.2 Gen 2 Type-C gibi özelliklerle donatılmış durumda.

Bu bilgisayarın özellikleri arasında, kullanıcıların yüksek performans beklentilerini karşılayacak donanımlar bulunuyor. Özellikle oyun oynamayı ve yoğun iş yüklerini seven kullanıcılar için ideal bir seçenek olabileceği düşünülüyor. Honor, bu yeni modeliyle piyasada önemli bir yer edinmeyi ve kullanıcıların ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x